Hoolekogu 17.10.2023 koosoleku protokoll

LAEVA PÕHIKOOLI HOOLEKOGU KOOSOLEKU PROTOKOLL

Toimumise aeg: 17.10.2023 kell 18:00. Lõppes kell 20:30.
Osalejad: Astrid Kukk, Karmen Kukk, Tiina Peterson, Maike Meos, Margit Hannus, Indrek Sarapuu, Jaanika Rehemaa
Puudusid: Reliia Käro, Janek Hoffmann, Marge Prigo, Caspar Orion
Kutsutud: Tiina Luige
Koosoleku juhataja: Karmen Kukk
Protokollija: Margit Hannus

PÄEVAKAVA:

1. Laeva Põhikooli arengukava 2023-2028

2. Laeva Põhikooli sisehindamise aruanne

3. Laeva Põhikooli eelarve projekt aastaks 2024

4. Arutelu päevakajalistel teemadel

ARUTLETUD TEEMAD

1. Tiina Luige andis ülevaate uuest arengukavast ja selgitas, miks see vahepeal puudus. Põhikoolil lõppes arengukava 2021 aastal ja lasteaial 2022 aastal, seejärel asutused ühinesid ja nüüd on valmis uus ühine arengukava (2023-2028). Toimunud on erinevaid huvigruppide koosolekuid, kus on olnud võimalik teha arengukavasse ettepanekuid ning täiendusi. Laeva Põhikooli hoolekogu arutas arengukava sisu maikuus toimunud mõttetalgutel.

Otsustati: Ühehäälselt otsustati arengukava heaks kiita.

2. Tiina Luige andis ülevaate sisehindamise aruandest. Hoolekogu liikmed küsisid küsimusi ning neile saadi vastused.

Otsustati: Kiita heaks Laeva Põhikooli sisehindamise aruanne.

3. Tiina Luige andis ülevaate 2024 aasta eelarve projektist, mis on juba vallavalitsusele edastatud. Hoolekogu tutvus eelarve projektiga, küsis küsimusi ning sai neile ka kooli direktori poolt vastused. Vajadus on vahetada senine sõiduk uue vastu (palju kulukaid tüüpvigu), vahetada elektrisüsteem, soetada uusi projektoreid, riiete kuivatuskappide vajadus lasteaeda.

Tulemas on lasteaia välistreppide vahetus (oktoobri lõpp).

Otsus: Info võeti teadmiseks.

4. Tiina Luige andis ülevaate Laeva Põhikooli õpetajate ametikohtade täituvuse kohta.

Soovitati lisada lasteaia ELIIS-is üritustele täpsem info. Vajalik lapsevanematele kui laps lasteaias parasjagu puudub, aga lasteaeda tagasi minnes on mõni üritus tulemas.

Tõsteti esile lapsevanema pöördumine seoses lasteaialaste väljasõiduga. Kiideti, et on võimalus kaasata ka kõige väiksemaid lapsi koos vanematega.

Arutleti kooli väljasõidu üle Kalevipoja kotta. Kiideti suurt osavõttu.

Vaadati üle eelmise koosoleku protokoll ning leiti, et endiselt on tegemata pöördumine valda seoses hooldamata kinnistuga lasteaia kõrval (ohtlikult turritav võrkaed ja kole vaatepilt otse lasteaia hoovist).

Arutleti lasteaeda sõimerühma lisamise vajalikkuse üle.

Arutleti lasteaeda hommikuse valverühma võimalikkuse üle. Soovitati seda vajadust arutada õpetajatega.

Pöörati tähelepanu, et endiselt on lasteaeda väga vajalik õppejuhi ametikoht.

Vaadati koos üle Laeva Põhikooli koduleht ja soovitati ellu viia mõned muudatused (lisada puuduvad koosoleku protokollid, parandada aseesimehe nimi, uuendada „Liikuma kutsuv kool“ tegevuskava).

Arutleti 2022 aasta juulis lasteaia sulgemise ja nõutud kohatasu üle.

Varasemas määruses oli märgitud, et Laeva lasteaed on juulis kinni, 2023 kevadel uues määruses see muudeti. Juulis oli lasteaed suletud, kohatasu pidi maksma ikka. Lapsevanemaid ei teavitatud korrektselt, et lasteaed on juulis suletud.

Üks lapsevanem kasutas võimalust ja viis lapsed Puurmani lastaeda, sest selline soovitus tuli juhtkonnalt. Seepärast maksis juulis kaks korda kohatasu (Tartu valda ja Põltsamaa valda). Leiti, et see tuleks neile kompenseerida.

Leiti, et sellest peab õppima ja tuleval suvel asju paremini lahendama.

Karmen Kukk

Hoolekogu esimees /Allkirjastatud digitaalselt/

Margit Hannus

Protokollija /Allkirjastatud digitaalselt/

Avaldatud 08.04.2024. Viimati muudetud 08.04.2024.