Õppepäev TÜ Chemicumi uurimislaboris

Loomise kuupäev 15.02.2020

Kolmapäeval, 12.02 osalesid 8. ja 9. klassi õpilased Tartu Ülikooli Chemicumi uurimislaboris. Õppeprogrammis „Munalabor“ tuli õpilastel kontrollida Lõuna-Eesti Talumuna OÜ kanamunade vastavust standarditele ja võimalust neid Hippoonias turustada.

Selleks tuli neil läbi viia integreeritud eksperimente bioloogiast, keemiast ja füüsikast.Kokku sooritati 5 praktilist tööd: 1) muna ja muna osade määramine, 2) süsinikoksiidi saamine ja tõestamine munakoortega, 3) katioonide määramine munakoores leekreaktsiooniga, 4) munakoore lagundamine kuumutamisel, 5) valguproovide ja munavalge lahuse valgusisalduse määramine.

Lisaks tuli tööde sooritamisel kaaluda, mõõta, arvutada, koostada graafik, määrata PH-d ja teha järeldusi. Toimus munaviktoriin ja tehti kõigi õpilaste töid arvestades üldine kokkuvõte. Tulemused olid põnevad, veidi vastandlikud ja arutelu tekitavad.

Viimati muudetud 16.02.2020.