Projekt "Peakokad koolis"

Loomise kuupäev 07.12.2021

Eelmisel nädalal toimus meil üks tore sündmus. Laeva Põhikool osales projektis "Peakokad koolis". Meid külastas ERMi peakokk Henari Nõu ning ühisest kokkamisest said osa 6.-9. klassi õpilased.

Esmalt vaatasime koos filmi toiduohutusest ja seejärel hakkasime kokkama. Toiduretseptid olid valitud Eesti toidu veebilehelt. Nendeks oli krõbedad kalapalad, röstitud köögiviljafriikad, kodujuustukaste ja magustoiduks purukook õuntega. Kõik liikusid kappide ja kraanikausi, pliidi vahel. Töö käis täies hoos.

Nii kõik valmis saigi ja katsime ühiselt laua. Lauas vestlesime toidu valmistamisest ja kokk jagas nippe.

Õpilastele meeldis väga toite valmistada ja nii mõnigi arvas, et temast võiks tulevikus kokk saada. Veel uurisime lastelt, mis toite nad ise kodus valmistavad ja milliseid restorane on külastanud.

Viimati muudetud 07.12.2021.