Pudrupäev

Loomise kuupäev 06.11.2018

Kui laps on väikesest peale hommikuti tervislikku putru söönud, siis teeb ta tõenäoliselt ka tulevikus sellise toitumisvaliku. Taolise harjumuse tekkimiseks toetab Veski Mati juba kolmandat aastat järjest oktoobris Eesti koolides läbiviidavat Pudruprogrammi, mille eesmärk on tõsta just laste teadlikkust teraviljatoidust, tutvustada tervislikke toitumisvalikuid ja propageerida hommikupudru söömist.
Meie kooli õpilased olid degusteerimiseks valmistanud erinevate rahvaste putrusid: congeed, polentat, hirsiputru kõrvitsaga, kaerahelbeputru õuna ja kaneeliga, puliszkat, mamaligat, , traditsioonilist šoti putru ja ajdovi žgancit. Üllatavalt maitsvad olid pudrud maisijahust ja maisimannast. Tatrajahupuder maitses moosiga väga hea.
Koolipere tänab lapsevanemaid, kes aitasid noorematel lastel pudrud valmis keeta. Vanemad tüdrukud keetsid pudru koolis ise valmis.

Viimati muudetud 06.11.2018.